Costa Brava

Popis oblasti:

Costa Brava je přes 220 km dlouhé pobřeží omývané Středozemním mořem, které se nachází v severovýchodní části Španělska, v oblasti Katalánska. Nádherná krajina plná skalních útesů porostlých piniovými háji a krásné písečné pláže řadí oblast Costa Brava k turisticky nejnavštěvovanějším oblastem. Mezi nejznámější letoviska oblasti Costa Brava patří například romantická Tossa de Mar, rušný Lloret de Mar či malebné Blanes.

Pláže:

Pláže v oblasti Costa Brava s hrubším pískem přecházejí ve skalnaté útesy a jsou lemovány promenádou s množstvím kavárniček a restaurací. Všechny pláže jsou samozřejmě veřejné a vstup na ně je zdarma.

Výlety:

Mezi nejoblíbenější z rozmanité nabídky výletů patří:

  • Barcelona - celodenní výlet po nejznámějších místech Barcelony jako je Park Güell, ulice La Rambla, chrám La Sagrada Familia a další. Doporučujeme také návštěvu L´Aquarium de Barcelona - největší akvárium v Evropě s více než 11 tisíci živočichů.
  • Montserrat - světoznámý benediktinský klášter na úbočí skalního masivu Montserrat. Každý den zde zpívá chlapecký sbor Escolania, který patří mezi nejstarší v Evropě. Možnost pěšího výletu cestou mezi skalními útvary. Jako místní specialitu můžete ochutnat med a jemný kozí sýr nebo sladce chutnající likér Aroma de Montserrat z bylinek sbíraných na zdejších kopcích. Marineland - areál s množstvím vodních atrakcí a vystoupení cvičených lachtanů, delfínů a papoušků je krásným zážitkem pro malé i velké.
  • La Siesta - katalánská show plná zábavy. Vychutnáte si zpěv profesionálních umělců, flamenco španělské taneční skupiny či vystoupení vynikajícího kytaristy Diega Cortése.

Nabídka a ceny výletů se řídí vždy aktuální poptávkou.

01_Costa Brava_Dezka.JPG

Fotogalerie

02_Costa_Brava_Dezka.JPGCosta_Brava_Dezka (3) (Large).JPG02_ES_CB.jpg
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
01_Polsko (6)
Polsko
1spain (11)
Španělsko