Španělsko

Stručná prezentace:

Poznejte temperament této jihoevropské perly - zemi příjemné dovolené u moře, fotbalu, flamenga, výborné kuchyně a býčích zápasů.

Měna:

1 euro (EU) = 100 centů, orientační kurz 1 EUR = 25,50 CZK

Cestovní doklady nutné pro vstup do země:


Občan ČR může cestovat do Španělska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Španělska. Od roku 2012 je povinnost, že i děti do 15 let včetně kojenců musí mít svůj vlastní cestovní pas a nelze tak cestovat na pas rodičů, kde je dítě zapsáno. Řidičské průkazy ČR jsou platné k řízení motorových vozidel ve Španělsku. Není třeba si obstarávat mezinárodní řidičský průkaz, ale je nezbytné mít tzv. zelenou kartu.

Celní a devizové předpisy:


V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, nicméně výjimkou z tohoto volného režimu je zboží, které podléhá spotřební dani. Bez dodatečných poplatků je možné převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. Pro obecné množstevní vymezení osobní spotřeby byly pro Španělsko stanoveny tyto limity: 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin (tj. tvrdého alkoholu), 20 l produktů se středním obsahem alkoholu (aperitivů), 90 l vína ( z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Doporučení pro turisty:


Doporučuje se dodržovat hlavní zásady obezřetnosti a opatrnosti jako například:

- nemít důležité doklady a věci na jednom místě

- pasy, letenky a větší hotovost, pokud je to možné, ponechat v hotelovém trezoru

- nosit u sebe jen menší obnosy finanční hotovosti, pokud neplánujete provést větší nákup

- mít odděleně od platební karty zaznamenáno její číslo a event. telefon bankovního ústavu za účelem nahlášení odcizení (ztráty) platební karty

- neponechávat v autě doklady a cennosti atd.

1spain (11).jpg

Fotogalerie

spain (3).jpgspain (4).jpgspain (5).jpg
icon
Mapa
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
1spain (11)
Španělsko