Kudowa Zdroj

Popis letoviska:

Kudowa-Zdrój je lázeňské město pod Stolovými horami v povodí Metuje, v nadmořské výšce okolo 400 metrů. Leží v Kladsku, v jihozápadním Polsku, v Dolnoslezském vojvodství při hranici s Českou republikou, jen několik kilometrů na severovýchod od města Náchod, se kterým ho spojuje silnice E67 s významným hraničním přechodem. Město má kolem 11 000 obyvatel. Je součástí tzv. Českého koutku.


Oblíbeným cílem českých turistů jsou POLSKÉ TRHY, které se nachází u hlavní silnice ještě před samotným městem Kudowa Zdrój. Můžete zde sehnat zboží všeho druhu, od textilu přes bytové doplňky z proutí, záclony, nádobí až po živé květiny. Dámy zde hojně nakupují společenské šaty, kostýmky či kabáty. Nejen pánové jistě ocení nabídku rybích produktů včetně uzených makrel a typické masné či sýrové výrobky. Za podstatně nižší ceny jsou zde k sehnání okurky na zavaření, borůvky či jahody. Mnoho žen zde nakupuje i takové zboží, jako jsou másla, tuky, džemy i brusinková šťáva. Trhy jsou v provozu celý týden kromě neděle. Je třeba počítat s tím, že v pondělí nejsou ještě zcela všechny stánky otevřeny a naopak sobota jakožto nejfrekventovanější den bývá velmi rušná. Obzvlášť velká návštěvnost je potom v období dušiček a Vánoc. Je možné platit v českých korunách nebo ve zlotých (směnárny se nacházejí hned u hranic s Polskem).


Za pozornost stojí rovněž kostnice ve Velké Čermné, skanzen ve vsi Stroužná a národní park Stolové hory.

01_Kudowa_Zdroj (17).jpg

Fotogalerie

02_Kudowa_Zdroj (2).jpg02_Kudowa_Zdroj (3).jpg02_Kudowa_Zdroj (4).jpg
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


Kudowa Zdroj
Nákupní Zájezd Kudowa Zdroj
od 450 Kč Cena za osobu
BUS
Strava: Bez stravy
Země: Polsko
Oblast: Nákupní zájezdy
Letovisko: Kudowa Zdroj
Nákupní zájezd do polského lázeňského města Kudowa Zdroj, které se nachází jen pár kilometrů od hranic s Českou republikou patří mezi nejžádanější. Zdejší rozlehlá tržnice nabízí široký sortiment zboží za výhodné ceny, platba je možná přímo v českých koru
01_Ceska_republika (28)
Česká republika
2-fr
Francie
Croatia (4)
Chorvatsko
01_Italie (1)
Itálie
01_Madarsko (7)
Maďarsko
01_Germany (1)
Německo
01_Polsko (6)
Polsko
flag-1022605_960_720
Rakousko
1spain (11)
Španělsko