Pakoštane

Popis letoviska:

Turistické letovisko Pakoštane se nachází pouhé 3 km jižně od vyhlášeného a rušného střediska Biograd na Moru a bylo vystavěno v širokém zálivu. Jihozápadní pobřeží prudce sklesá do moře, na severozápadě se nachází romantická zátoka Sveti Andrija, na jihovýchodě potom největší zátoka Kranje. Pakoštane se skládá ze staré části při moři a nové při magistrále. Malebný přístav v letovisku Pakoštane je chráněn ostrůvky Veli školj, Sveta Justina a Babuljaš. Díky umístění v samotném srdci jaderského přímoří, je svou polohou toto malé dalmátské městečko, ideální pro návštěvy přírodních krás národních parků Chorvatska.V okolním moři se rozkládají ostrovy, které patří do Národního parku Kornati, chorvatského ráje plachtařů a majitelů malých lodí. Jižním směrem, asi 3 km vzdálený, se nachází kouzelný ostrov Vrgáda s písečnými a oblázkovými plážemi. Na ostrov se dostanete pravidelnou lodní linkou. Kousek od Pakoštane, směr Šibenik, se nachází další skvost a jedna z nejzajímavějších řek chorvatského krasu, Národní Park Krka. Oblíbené místo nabízející úchvatnou přírodu, rozmanitou vegetaci, vodopády, průzračně modrá jezera a divoké peřeje. Jedinečnou polohu tomuto malému městečku zajišťuje také největší sladkovodní jezero v Chorvatsku. Vranské jezero je skutečním rájem pro milovníky rybolovu. Příznivcům aktivní dovolené doporučujeme cyklistickou stezku podél jezera. Díky bezprostřední blízkosti zadarského a splitského letiště, můžete tuto lákavou destinaci navštívit kdykoliv se Vám zasteskne po kráse jadranské riviéry, neodolatelné vůni volně rostoucích bylin a zpěvu cikád ve stínu borovicového lesa. Mediteránská atmosféra turistické osady Pakoštane a blízkost větších měst Zadar a Biograd, stejně jako překrásné moře, v němž jsou ostrovy zadarského akvatoria, jsou dostatečnými důvody, abyste navštívili sympatické letovisko Pakoštane.


Typ pláží:

Pláže v přírodních zátokách letoviska Pakoštane jsou oblázkové s pozvolným vstupem do moře. Unikátní je zátoka s nádhernou písečnou pláží která je v areálu klubu Pine Beach asi 400 m od centra Pakoštane. Ideální místo pro rodinnou rekreakci. Vstup na tuto pláž se platí.

1_Pakostane-Dezka (6).jpg

Fotogalerie

Pakostane-Dezka (2)_41131.jpgPakostane-Dezka (3).jpgPakostane-Dezka (4).jpg
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


DARIA
Apartmány DARIAstarstarstar
od 8 200 Kč Cena za apartmán
AIRBUSID
Strava: Bez stravy
Země: Chorvatsko
Oblast: Zadarská riviéra
Letovisko: Pakoštane
Zcela nové apartmány s krásným bazénem se nacházejí pouhých 100 m od areálu Pine Beach a 350 m od písečné pláže v Pine Beach. Rodinná atmosféra, pouze 3 apartmány, gril, bazén, lehátka na opalování.
RIVA
Apartmány RIVAstarstarstar
od 7 800 Kč Cena za apartmán
AIRBUSID
Strava: Polopenze, Večeře, Bez stravy
Země: Chorvatsko
Oblast: Zadarská riviéra
Letovisko: Pakoštane
Apartmány přímo u moře s nádherným výhledem. K dispozici jsou apartmány pro 4 osoby se 2 ložnicemi s velkou terasou a s nádherným výhledem na moře a celé letovisko.
VICE
Bungalovy VICEstarstarstar
od 8 100 Kč Cena za apartmán
AIRBUSID
Strava: Bez stravy
Země: Chorvatsko
Oblast: Zadarská riviéra
Letovisko: Pakoštane
Zcela nové klimatizované mobilní domky s bazénem se nacházejí v těsném sousedství domu DARIA. Hostům je k dispozici gril, bazén, lehátka na opalování a parkování přímo u domu.
01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
01_Polsko (6)
Polsko
1spain (11)
Španělsko