Omišská riviéra

Popis oblasti:

Omišská riviéra se nachází mezi Splitem a Makarskou riviérou a je jednou z významných oblastí střední Dalmácie. Omišskou riviéru lemují borové háje a omývá průzračně čisté moře. Od vnitrozemí je tato oblast oddělena mohutným masívem pohoří Biokovo. Centrem Omišské riviéry je Omiš - malé městečko a přístav u ústí řeky Cetiny. Pro svou pohádkovou polohu a písečno - oblázkové pláže, je Omiš vyhledávaným turistickým centrem a také dobrým výchozím bodem pro pořádání výletů do okolí. Krásné oblázkové pláže, tyrkysově modré moře, klidné hotelové komplexy a prázdninová pohoda, to je Omišská riviéra.

Pláže:

Na Omišské riviéře jsou krásné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře a jsou ideální pro rodiny s dětmi. Pláže nebývají přeplněné a před parným sluncem se můžete schovat ve stínu borovic. Přímo ve městě Omiši je velká přírodní písečná pláž s velmi pozvolným vstupem do vody. Vodní sporty jsou k dispozici ve větších střediscích. Omišská riviéra je ideální pro windsurfing.

Výlety:

Nabídka organizovaných nebo individuálních výletů z letovisek na Omišské riviéře je velmi pestrá.

Mezi nejoblíbenější patří:

  • Kaňon řeky Cetina + vodopády a návštěva Omiše - Cetina je nejdelší řekou v Dalmácii a na svém spodním toku vytvořila překrásný kaňon. Do Jadranu se vlévá ve městě Omiš a vytváří zde nádhernou scenérii.
  • Rafting na řece Cetina - splavení řeky na velkých gumových člunech v doprovodu instruktora.
  • Zip Line - adrenalinový zážitek  v kaňonu řeky Cetiny
  • Fish Picnic - lodní výlet s ochutnávkou ryb,  konzumací vína a koupáním.
  • Canyoning - procházení nesplavného úseku řeky Cetiny v celoneoprénovém obleku
  • Dalmátská večeře - cca 3 km v kopcích nad letoviskem Nemira pro Vás místní znalci připraví originální gastro zážitek s neomezenou konzumací místních vín.

Nabídka a ceny výletů se řídí vždy aktuální poptávkou.

01_HR_OR (26).jpg

Fotogalerie

2_HR_OR (25).jpg03_HR_OR (1).jpg03_HR_OR (2).JPG
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
01_Germany (1)
Německo
01_Polsko (6)
Polsko
flag-1022605_960_720
Rakousko