Kaštelanská riviéra

Popis letoviska:

Kaštelanská riviéra se nachází ve střední Dalmácii mezi druhým největším městem v Chorvatsku Splitem a kulturně historickou perlou Trogirem. Riviéru tvoří sedm menších samostatných obcí, které spadají pod jeden administrativní celek, jenž se jmenuje Kaštela. Toto rušné letovisko je vyhledávanou turistickou destinací pro svou historickou hodnotu a dobrou dostupnost, letiště se nachází cca 3 km a Split cca 17 km.

Typ pláží:

Pláže v letovisku jsou převážně oblázkové a šterkové s pozvolnými vstupy do moře, výborně vybavené(kavárny, bary, stánky s občerstvením), ideální pro rodiny s dětmi.

Nabídka výletů:

Letovisko je pro svou polohu ideální výchozí bod pro poznávání střední Dalmácie. Nedaleko se nachází druhé největší město Chorvatska Split, rušné město s významnou historickou a kulturní hodnotou, nabízí nepřeberné množství obchodů, restaurací, muzeí, koncertů a je bránou pro objevování krás chorvatských ostrovů(Čiovo, Šolta, Brač, Hvar). Nedaleko Splitu se nachází pozůstatky slavného města Salona, k vidění jsou fragmenty katedrály,amfiteátru, městských lázní a divadla a další. Zhruba 5 km od letoviska se nachází město Trogir, jedno z nejzachovalejších měst románské kultury, které bylo zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

01_Kastelanska_rivijera (8).jpg

Fotogalerie

02_Kastelanska_rivijera (1).jpg02_Kastelanska_rivijera (2).jpg02_Kastelanska_rivijera (3).jpg
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
01_Polsko (6)
Polsko
1spain (11)
Španělsko