Česká republika

Stručná prezentace:

Dovolená doma v České republice je rok od roku populárnější. I když Česká republika nemá moře, tak snad o to víc má přírodních krás a možností pro strávení odpočinkové nebo aktivní dovolené.


Horská turistika a lyžování - pobyty na horách ať už v létě nebo v zimě patří mezi nejoblíbenejší způsoby trávení volného času. Česko je obklopeno horami ze všech stran a tak je na výběr mnoho možností. Mezi nejnavštěvovanější patří Krkonoše, Šumava, Beskydy, Jeseníky, Jizerské hory, Orlické hory a Krušné hory.


Lázeňské pobyty - Česko je zemí léčivých pramenů a lázeňská turistika zde má dlouhou historii. Nejsou to však jen vyhlášené lázně jako Karlovy Vary, Marianáské lázně nebo Františkovy Lázně, které v posleních letech přitahují řadu domácích a zahraničních turistů, ale i menší lázeňská střediska na horách a především pak nově vznikající wellness centra a hotely.


Poznávání památek - koncentrace hradů, zámků, tvrzí, klášterů a dalších památek je v Česku jedna z největších na světě. Proto je Česko především rájem po všechny, kdo rád poznává historii.


Národní parky - vedle historických památe má Česko i spoustu přírodních krás. Ty nejméně dotčené oblasti jsou pod ochranou národních parků a chráněných území. Mezi nejnavštěvovanější národní parky patří NP Krkonoše, NP Šumava, NP České Švýcarsko a další.

Měna:

1 česká koruna

Důležitá telefonní čísla:

112 - integrovaný záchranný systém
150 - hasiči
155 - první pomoc
158 - policie ČR
01_Ceska_republika (28).jpg

Fotogalerie

02_Cesko (1).jpg02_Cesko (2).jpg02_Cesko (3).jpg
icon
Mapa
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
1spain (11)
Španělsko