LEHKÁ TURISTIKA - DRÁBSKÉ SVĚTNIČKY - HRAD VALEČOV - HRAD KO

Hlavní body programu:

VÝLET S LEKOU TURISTIKOU - NAUČNÁ STEZKA PŘÍHRAZSKÝMI SKALAMI - SKLANÍ HRAD DRÁBSKÉ SVĚTNIČKY - ZBYTKY HRADU KLAMORNA - SKALNÍ HRAD VALEČOV - HRAD KOST

Program zájezdu - 1. den:

Odjezd ráno z Děčína od hl. vlakového nádraží – odjezd bude naplánován tak, aby byl možný přípoj vlakem z Ústí nad Labem a Teplic – více info bude v pokynech k odjezdu s ohledem na aktuální jízdní řád.

Putování po naučné stezce PŘÍHRAZSKÉ SKÁLY začnete u penzionu Na Krásné vyhlídce, odkud se vydáte po červené na celkem 6,1 km dlouhou trasu, na které Vás čeká celkem 134m stoupání a 239m klesání až k hradu Valečov. Po trase navštívíte celkem 3 zříceniny skalních hradů a budete obdivovat nespočet nádherných výhledů.

Putování započne tím, že projdete přes tzv. Studený průchod – úzká skalní rokle, kde ani v největších letních vedrech teplota nevystoupá nad 10°C. Dále po červené značce s několika vyhlídkami vystoupáte až ke zbytkům skalního hradu DRÁBSKÉ SVĚTNIČKY - dřevěný hrad byl vybudován na 7 pískovcových blocích a měl strážní funkci. Ve skalách se dochovaly dvě desítky tesaných prostor, zbytky chodeb, mostních konstrukcí. Největší místností je kaple s tesaným oltářem. Z jednotlivých pískovcových bloků, které jsou propojeny lávkami, se Vám naskytnou nádherné výhledy do okolí. Trasa dále vede po okraji skalního masivu s možností krátké odbočky ke zbytkům skalního hradu KLAMORNA. Dále už na Vás čeká nenáročná cesta lesem po tzv. Zlaté stezce Českého ráje až k hradu VALEČOV, z kterého se dochovalo hradní jádro se zděným palácem, skalními komorami a chodbami, vyhlídková plošina a malé muzeum. Zajímavé je i předhradí se skalními byty. Autobus na Vás bude čekat na parkovišti pod hradem.

Následuje odjezd na nedaleký hrad KOST, kde si můžete dát oběd v některé z restaurací v podhradí a následně navštívit tento středověký hrad. Po absolvování prohlídky odjezd autobusem zpět do Děčína.

 

Doprava:

dálkový klimatizovaný autokar

 

Nástupní místa:

Děčín, Česká Kamenice

Odjezd od nádraží v Děčíně – bus čeká na vlakový přípoj z Ústí nad Labem a Teplic

 

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu dle programu, průvodce, mapku trasy

Cena nezahrnuje:

vstupy do jednotlivých  památek

Orientační ceny vstupů:

Hrad Drábské světničky – zdarma, hrad Valečov – 50,- Kč, hrad Kost 120,- Kč

Minimální počet účastníků:

Pro realizaci tohoto zájezdu je nutná účast minimálně 32 osob

valecov5.jpg

Fotogalerie

valaecov1.jpgvaleco4.jpgvalecov2.jpg

Video

icon
Mapa
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


kalkulacka
Nastavení počtu cestujících pro kalkulaci celkové ceny zájezdu
Po nastavení počtu cestujících a jejich věku se Vám v dalším kroku po výběru termínu bude zobrazovat celková cena zájezdu za všechny osoby.

Aktuálně je kalkulace ceny zájezdu nastavena pro: 2 Osoby Věk osob: 18+, 18+
Česká republika - Výlety za poznáním - Jednodenní výlety -  LEHKÁ TURISTIKA - DRÁBSKÉ SVĚTNIČKY - HRAD VALEČOV - HRAD KO
TermínNocíDopravaCena za osobu
11.07 - 11.070BUS380
22.08 - 22.080BUS380
01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
1spain (11)
Španělsko