KLATOVY - VODNÍ HRAD ŠVIHOV - PLZEŇ

Hlavní body programu:

MĚSTO KLATOVY - KLATOVSKÉ KATAKOMBY - BAROKNÍ LÉKÁRNA U BÍLÉHO JEDNOROŽCE - VODNÍ HRAD ŠVIHOV - PLZEŇ - PLZEŇSKÝ PIVOVAR

Program zájezdu - 1. den:

Odjezd v ranních hodinách do města KLATOVY. Prohlídka městské památkové zóny, které vévodí 81m vysoká Černá věž, odkud je výhled na celé město a nedaleké šumavské vrchy (celkem 226 schodů), následuje návštěva sousedního jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce a především jeho katakomb. V této kostelní kryptě byli pohřbíváni členové jezuitského řádu a významné osobnosti města. První zemřelí byly do katakomb ukládáni ještě před dokončením stavby od počátku 70. let 17. století. Důmyslně řešený větrací systém umožňuje udržovat optimální teplotu vhodnou pro konzervaci mumifikovaných těl. Do dnešních dnů se jich zachovalo asi třicet. Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je barokní LÉKÁRNA „U BÍLÉHO JEDNOROŽCE". Tato unikátní expozice lékárenství mapuje vývoj tohoto „řemesla" od roku 1776 až do roku 1966, kdy lékárna ukončila svoji činnost.

Následuje odjezd na vodní hrad ŠVIHOV, který byl postaven na přelomu 15. a 16. století na místě bývalé tvrze za účasti známého stavitele Benedikta Rejta. Švihov se svým opevňovacím vodním systémem patřil k nejlepším pevnostem své doby. Prohlídkový okruh se zabývá historií hradu a hosté navštíví opevnění, ložnici hradní paní, hradní kapli, taneční sál, hodovní síň a zbrojnici.

Následuje odjezd do západočeské metropole PLZNĚ. Autobus Vás vysadí ve Štruncových sadech, odkud se snadno dostanete po lávce do návštěvnického centra Plzeňského pivovaru a můžete absolvovat 80 minutovou prohlídku pivovaru s výkladem nebo se vydat individuálně do historického centra Plzně na Náměstí Republiky a navštívit městskou památkovou rezervaci v čele s katedrálou sv. Bartoloměje s nejvyšší gotickou kostelní věží v Česku.

Pořadí návštěvy jednotlivých bodů programu může být pozměněno.

 

Doprava:

dálkový klimatizovaný autokar

 

Nástupní místa:

Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Lovosice, Praha, Roudnice nad Labem

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu dle programu, průvodce

Cena nezahrnuje:

vstupy do jednotlivých památek

Nepovinné příplatky:

100,- Kč - místenka v autobusu (garance umístění vašeho sedadla v autobusu)

Orientační ceny vstupů:

Černá věž Klatovy: 40,- Kč, Lékárna Klatovy: 80,- Kč, Klatovské katakomby: 90,- Kč, hrad Švihov: 130,- Kč, Plzeňský pivovar: 250,- Kč, Vyhlídková věž Plzeň: 50,- Kč 

Ceny vstupů jsou pouze orientační a jsou uvedeny za dospělou osobu v rámci skupinového vstupného.

 

Minimální počet účastníků:

Pro realizaci tohoto zájezdu je nutná účast minimálně 32 osob

klatovy5.jpg

Fotogalerie

Klatovy2.jpgklatovy4.jpgKlatovy1.JPG

Video

icon
Mapa
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


kalkulacka
Nastavení počtu cestujících pro kalkulaci celkové ceny zájezdu
Po nastavení počtu cestujících a jejich věku se Vám v dalším kroku po výběru termínu bude zobrazovat celková cena zájezdu za všechny osoby.

Aktuálně je kalkulace ceny zájezdu nastavena pro: 2 Osoby Věk osob: 18+, 18+
Česká republika - Výlety za poznáním - Jednodenní výlety -  KLATOVY - VODNÍ HRAD ŠVIHOV - PLZEŇ
TermínNocíDopravaCena za osobu
01.08 - 01.080BUS790
01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
1spain (11)
Španělsko